Firany Online

Porady i ciekawostki na temat firan

Tanie firany - fakty i porady

Piękne firany nie muszą być kosztowne. Modne, nowoczesne i tanie dekoracje okienne nabyć można w sklepach internetowych i na wyprzedażach. Osoby posiadające umiejętności krawieckie mogą samodzielnie uszyć ładne ozdoby niskim kosztem.

Dekoracja okienna to niezwykle istotny element wykończenia wnętrz. Niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia, o okna i ich udekorowanie trzeba zadbać, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Tylko w ten sposób pomieszczenie stanie się przytulne, a przebywanie w nim nie będzie przykrą koniecznością. Jednocześnie dzięki dekoracjom okiennym zadbamy o swoją prywatność i intymność, chroniąc się przed ukradkowymi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów.

Tanie firanki a charakter pomieszczenia

Odpowiednio dobrane i modne firany pozwalają także na szybką zmianę wystroju pomieszczenia. Atrakcyjne ozdoby okienne są w stanie dać znacznie lepszy efekt aranżacyjny niż najmodniejsze elementy dekoracyjne. Warto także zauważyć, że firany umożliwiają tanie udekorowanie mieszkania nawet tym osobom, które nie chcą wydawać na wystrój wnętrza zbyt wielu pieniędzy.

W doborze odpowiedniej materiałowej dekoracji okiennej liczy się przede wszystkim dopasowanie jej wymiarów do wskazanego pokoju. Istotny jest również styl zaaranżowanego wnętrza. Często bywa tak, że do konkretnego pomieszczenia najlepiej pasują te modele, które - zdaniem ich projektantów powinny już wyjść z mody – stąd ich pojawienie się po obniżonych cenach.

Gdzie kupić tanie dekoracje okienne?

Tanie firany i zasłony dostępne są w sklepach internetowych, jak i na targowiskach zlokalizowanych w każdym większym mieście. Najtańsze tkaniny importowane są z krajów Dalekiego Wschodu – najczęściej z Chin. Również niektóre materiały polskiej produkcji nie są kosztowne.

Warto mieć świadomość, że nie zawsze niska cena oznacza gorszą jakość. Niekiedy różnice w cenie wynikają nie z kwestii tkaniny, ale dodatkowych aplikacji, które podnoszą koszt zakupu. Jednak takie dodatki można - przy odrobinie inwencji i umiejętności krawieckich - przygotować samemu. Dzięki temu jesteśmy w stanie własnoręcznie wykonać piękne, a zarazem tanie firany w każdej formie – z lambrekinami, nowoczesnymi systemami mocowania, dodatkowymi elementami wykończeniowymi - tasiemkami i szarfami.

Tanie modele można pozyskać również na wyprzedaży w sklepach, które sprzedają gotowe wzory dekoracji okiennych. Warto mieć świadomość, że trendy w aranżacjach okiennych ulegają zmianom, podobne jak w przypadku odzieży. Wiele sklepów organizuje wyprzedaże, oferując wysokie rabaty.

Jeszcze innym sposobem, który pozwala na to, aby zaopatrzyć się w tanie firanki jest wizyta w sklepie z używaną odzieżą. Bardzo często można spotkać tam dekoracje okienne „po kosztach”, które są w dobrym stanie, a wymagają jedynie niewielkiego nakładu pracy krawieckiej i dobrego wybielacza.