Firany Online

Porady i ciekawostki na temat firan

Firany do sypialni - fakty i porady

Firany do sypialni - poza funkcją dekoracyjną - powinny stwarzać możliwość kontrolowania i sterowania ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Efekt taki można uzyskać, stosując delikatne tkaniny, jednocześnie wzmacniając je ciężkimi kotarami.

Modele do sypialni to szczególna kategoria dekoracji okiennych. Bowiem poza funkcjami dekoracyjnymi, muszą zapewnić maksimum prywatności i intymności. Nie można jednak decydować się na grube tkaniny, gdyż daje to efekt „ciężkości” oraz zbyt silnego zaciemnienia wnętrza. Z tego też powodu odpowiedni projekt dekoracji okiennych do sypialni jest niezwykle istotny, ale niełatwy.

Jak wybrać najodpowiedniejsze firany i zasłony do sypialni?

Najlepszy wybór to lekkie, delikatne tkaniny zestawione z grubymi i ciężkimi kotarami, które będą całkowicie nieprzepuszczalne dla światła. Warto też zadbać o to, aby sposób ich umocowania pozwalał na ich łatwe odsuwanie, umożliwiające bezproblemowe otwarcie okien. W ten sposób regulacja ilości wpadającego i wypadającego światła będzie najłatwiejsza.

Dla uzyskania najbardziej atrakcyjnego dekoracyjnie efektu, warto również dobrać zasłony - pod względem kolorystycznym - do narzuty (kapy) na łóżko czy koloru baldachimu (jeśli na takie łóżko się zdecydowaliśmy). Spójna kolorystycznie całość będzie wyglądała ciekawie, jednocześnie nadając wnętrzu eleganckiego charakteru i stylowości.

Kolory tkanin na dekoracje okienne oraz dobrane do nich inne ozdobne dodatki są istotne jeszcze z innego względu - sen w ciepłym i przyjaznym kolorystycznie pomieszczeniu jest spokojniejszy i głębszy.