Firany Online

Porady i ciekawostki na temat firan

Nowoczesne firanki - fakty i porady

Nowatorskie formy dekoracyjne nie ominęły firanek. Nowoczesne ozdoby okienne wyrażają się poprzez inne materiały i formy upięcia – do niedawna niespotykane na rynku. Takie dekoracje odgrywają istotną rolę dekoracyjną w każdym mieszkaniu.

Nie można sobie wyobrazić całościowego i pełnego wystroju pomieszczenia bez zadbania o kwestię okien i ich dekoracji. Zwykle nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jaki wpływ na ostateczny efekt aranżacji pomieszczenia wywierają wszystkie ozdoby okienne, bez względu na swój rodzaj. O sile tych elementów można przekonać się dopiero wtedy, gdy okna pozostawimy bez dekoracji. W rezultacie wnętrze nie będzie już tak przytulne i będzie sprawiało wrażenie pustego.

Choć obecnie mamy dostęp zarówno do żaluzji i rolet, to jednak firany i zasłony są bardzo popularne. Szczególnie, że mamy do dyspozycji te najbardziej nowoczesne ich formy.

Na czym polega nowoczesność firanek?

Jest to przede wszystkim związane z możliwością zastosowania wielu form i kolorów. Nowoczesne dekoracje okienne zrywają z tradycją - nie ograniczają się wyłącznie do białego koloru oraz do mocowania za pomocą żabek. Stosowane są różnobarwne tkaniny z wykorzystaniem zróżnicowanych sposobów zawieszania (szelki, koła).

Nowoczesne firany w salonie

Wśród elementów dekoracyjnych zakładanych w salonach i pokojach dziennych, dostępne są najnowocześniejsze firanki, czyli zdobione obszyciami i lambrekinami.

Nowoczesne modele to te typu ekran, które pojawiły się niedawno. Są to delikatne dekoracje zmocowane na poziomych listwach z drutu lub drewna, które rozwijają się jak rolety.

Inne nowoczesne materiałowe ozdoby okienne do salonów to mocowane na poziomych pasach materiałowych „szelki”. Ich wzór ma przypominać spływającą wodę i układać się w fale. Najczęściej spotykanym materiałem na tego typu firany jest miękka organdyna.

Nowoczesne firany w kuchni

Nowoczesne firany znajdują zastosowanie w kuchniach. Najbardziej popularne ich formy to: dekoracje koralikowe lub typu makaron (składające się z miękko spływających tasiemek przycinanych na wysokości kuchennego parapetu).

Nowoczesne firany w pokojach dziecięcych

Szeroka gama nowoczesnych tkanin przeznaczona jest do dekoracji okien w pokojach dziecięcych. I tutaj nie ma już miejsca na tradycyjne, gładkie ozdoby. Zdobione są one kolorowymi aplikacjami bądź modnymi wzorami i aplikacjami z dziecięcych kreskówek i baśni.

Chcąc mieć pewność, że nasze okno udekorowane jest w zgodzie z najnowszymi trendami, warto przeglądać katalogi z najnowszymi modelami firan oraz odwiedzać sklepy z wyposażeniem wnętrz. To pozwoli każdej pani domu być na bieżąco w temacie najmodniejszych dekoracji okiennych.