Firany Online

Porady i ciekawostki na temat firan

Gotowe firany - fakty i porady

Gotowe firany i zasłony mają przewagę nad szytymi dekoracjami okiennymi. Na ich korzyść przemawia wygoda użytkowania i łatwość wyboru. Takie rozwiązanie polecane jest tym kobietom, które nie mają czasu na ich własnoręczne upinanie.

Tkaninowe ozdoby okienne to niezwykle ważny element wystroju każdego pomieszczenia. Bez względu na wybrany styl i rodzaj zdobienia (tkaniny, rolety, wertykale), takie dekoracje spełniają funkcje praktyczne (chronią przed spojrzeniami sąsiadów), a jednocześnie nadają oknu atrakcyjny wygląd, podnosząc estetykę pomieszczenia. Pozostawienie okna bez żadnych dekoracji - na wzór holenderski - sprawi, że nawet najpiękniej zaaranżowane wnętrze będzie sprawiało wrażenie niedokończonego i pustego.

Gotowe firany w kolorach brązu.

Decydując się na dekoracje okien, mamy do wyboru wiele możliwości. Spośród najbardziej nowoczesnych dostępne są rolety, żaluzje poziome, wertykale. Niezmiennie jednak w mieszkaniach najpopularniejsze są firany i zasłony. Możemy wybierać spośród bogatej palety wzorów i modeli – zarówno w przypadku kupowania firan „z metra”, jak i tych już gotowych.

Moda na gotowe firanki i zasłony

Dla osoby, która w tworzeniu dekoracji okien nie czuje się pewnie, bądź nie ma czasu na szycie, najlepszym rozwiązaniem są gotowe firanki i zasłony. W sklepach dostępne są materiałowe dekoracje okienne, które przeznaczone są już do zawieszenia. Nie trzeba ich przeszywać i wykańczać, lecz jedynie wyjąć z opakowania i udekorować okno. Pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni ich rozmiar. W zawieszaniu gotowych tkanin nie ma nic trudnego, nie jest to także czynność pracochłonna. By uzyskać zamierzony efekt dekoracyjny, wystarczy posiłkować się dołączonym do opakowania zdjęciem upiętej już ozdoby.

Żeby cieszyć się atrakcyjnie udekorowanym oknem, należy wybrać odpowiedni rozmiar firanki i zasłonki, ciekawy wzór widoczny na obrazku zgodnie z naszymi upodobaniami. Następnie należy zwizualizować zawieszone dekoracje we wnętrzu własnego mieszkania i dokonać zakupu. Modele gotowe do natychmiastowego użycia mają jeszcze jedną zaletę, której nie można nie docenić. Dzięki nim metamorfozy aranżacji wnętrza można dokonać błyskawicznie. Wystarczy zawiesić wybrane dekoracje okienne, zmieniając pomieszczenie nie do poznania.

Gotowe firany oferuje wielu producentów. Najczęściej do ich produkcji wykorzystywane są tkaniny, takie jak: żakard, gipiura, woal, organza. Materiałów, z których wykonuje się zasłony jest znacznie więcej: począwszy od lnu, satyny, a na adamaszku skończywszy.

Profesjonaliści wiedzą, co jest modne w danym sezonie, przygotowując gotowe firany i zasłony według najnowszych trendów w dekoracji okiennej. Dzięki temu każdy klient wybierze coś dla siebie.